انواع فلاشینگ بام شیراز

خانه » طراحی نمای ساختمان » انواع فلاشینگ بام شیراز

انواع فلاشینگ بام شیراز: در بسیاری از موارد پیش می آید که شما نیاز به تغییر در ساختمان خود دارید. که یکی از این تغییرات در نمای ساختمان شما اتفاق می افتد. این تغییر که به وسیله انواع فلاشینگ بام شیراز صورت میگیرد یکی از ویزگی های مهم یک ساختمان محسوب میشود. که با زیبایی آن نیز ارتباط مستقیم دارد. شما میتوانید از انواع فلاشینگ بام شیراز به راحتی برای زیبایی ساختمان در نقاط مختلف آن استفاده کنید. به طوری که از این نوع نما در : پنهان نمودن خرپای شیروانی، جلوگیری از پیچیدن باد در سازه که ممکن است باعث کنده شدن ورق های شیروانی شود.، ایجاد نمایی زیبا در زیر سقف های شیروانی، آب بندی مناسب سقف شیروانی و … استقاده میشود. که قابلیت اجرای آن بر روی سطوحی همانند: قابل اجرا بر روی پیشانی ساختمان جهت زیبای، اجرای انواع طرح های چهارگوش و نیم دایره در بام های شیبدار با ورق های ضخیم از جنس گالوانیزه، اجرا به صورت پارتیشن داخلی برای مراکز صنعتی، ساختمانی و … را دارا میباشد.

انواع فلاشینگ بام شیراز

انواع فلاشینگ بام شیراز

فلاشینگ نما در شیراز در شهرهای بادخیز با استفاده از متریال محکمتر و پرچ شدن های نما دارای کیفت بالایی است. که به ماندگاری اثر کمک به سزایی میکند. و میتواند شما را از صرف هزینه های بیهوده جهت نگهداری آسوده سازد.

انواع فلاشینگ بام شیراز

به گزارش ایرنا از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، موضوع تسهیل و تسریع در روند اجرای پروژه راه‌آهن چابهار – زاهدان – بیرجند – مشهد از مباحث اصلی جلسه نحوه مشارکت و سرمایه‌گذاری در احداث و تکمیل پروژه‌های ریلی و آزادراهی کشور بود که امروز (چهارشنبه) در محل وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

در این نشست که به ریاست وزیر راه و شهرسازی برگزار شد و با حضور استاندار خراسان جنوبی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و مدیرکل راه انواع فلاشینگ بام شیراز و شهرسازی خراسان جنوبی در کنار نمایندگان سازمان برنامه و بودجه و دیگر حوزه‌های متولی و بانک‌های حاضر در کنسرسیوم بانکی این پروژه همراه بود، در مورد راهکارهای سرعت بخشیدن به پروژه راه‌آهن استان بحث و رایزنی شد.

بر این اساس مقرر شد بانک‌های عامل با محوریت بانک رفاه حداکثر تا هفته آینده نسبت به تعیین و اعلام مبلغ پذیرش عاملیت بانکی تا سقف ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اقدام کنند تا مقدمات برای انعقاد قراردادها انواع فلاشینگ بام شیراز و روال قانونی پرداخت فراهم شود همچنین شما عزیزان میتواند برای مطالعه بیشتر در زمینه نحوه اجرای انواع فلاشینگ نما شیراز به این مطلب مراجعه نمایید .

وزیر راه انواع فلاشینگ بام شیراز و شهرسازی نیز قول داد تمامی مصوبات مربوط به این موضوع را با جدیت در دولت پیگیری کند.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی هم گفت: کریدور ریلی چابهار – زاهدان – بیرجند به سمت یونسی و مشهد به عنوان مهمترین کریدور ریلی شمال به جنوب در شرق کشور مطرح است که ترانزیت و صادرات کالا و مسافر را از بندر اقیانوسی چابهار به سمت کشورهای آسیای میانه فعال می‌کند و یکی از ظرفیت‌های بسیار خوب در حوزه ترانزیت و حمل بار و مسافر است.

وحید داعی افزود: این کریدور شامل سه قطعه چابهار – زاهدان به طول ۶۳۰ کیلومتر، زاهدان – بیرجند به طول ۶۰۰ کیلومتر و بیرجند – یونسی به طول ۲۷۱ کیلومتر است و برای قطعه بیرجند به یونسی قبل از این مصوبه هیات انواع فلاشینگ بام شیراز وزیران اخذ شد تا با الگوی مشارکتی ۷۰ درصد صندوق توسعه ملی، ۲۰ درصد آورده گروه ریلی و ۱۰ درصد آورده دولت یا همان وزارت راه و شهرسازی بتوان سرعت پروژه را افزایش داد.

برای دریافت خدمات در زمینه فلاشینگ نما میتوانید به لینک فوق مراجعه فرمایید.

وی بیان کرد: موضوع سرعت بخشیدن به روند اجرای این پروژه به عنوان مطالبه مهم در سفر ۱۹ شهریور رییس جمهوری به خراسان جنوبی مطرح و طبق دستور آیت الله رییسی مقرر شد با محوریت وزارت راه و شهرسازی، این موضوع پیگیری شود و در دستور کار هیات وزیران قرار گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: پیش جلسه‌ای حدود یک ماه و نیم قبل برگزار شد که بانک‌های عامل و صندوق توسعه ملی پیشنهادات خود را ارائه کردند و امروز طی نشستی در تهران به ریاست وزیر راه و شهرسازی و با حضور بانک‌های عامل، سازمان برنامه و بودجه، صندوق توسعه ملی، استاندار خراسان جنوبی و سایر مسوولان مباحث مختلفی مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

وی اظهار داشت: عمده نظر صندوق توسعه ملی درخصوص تضمین بازپرداخت بود که ضمانت پروژه براساس مصوبه هیات دولت برعهده سازمان برنامه و بودجه است و در قانون بودجه سنواتی پیش‌بینی شده است.

داعی گفت: جمع‌بندی جلسه امروز این شد که بانک‌های عامل با محوریت بانک رفاه به عنوان سرگروه بانکی حداکثر تا هفته آینده جلسه‌ای را برگزار کنند و سهم هر بانک تا سقف ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان مشخص شود تا بتوان مراحل بعدی که انعقاد قرارداد است را انجام داد.

وی افزود: مقام عالی وزارت راه و شهرسازی هم اعلام کرد که هر گونه مصوبه مورد نیاز در دولت را پیگیری می‌کند.

دیدگاه ها: (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
Call Now Button