تلفن دفتر مرکزی : 09126594688کد مطلب: 00104.html
۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

دعوا بر سر واردات برنج بالا گرفت/معاون وزیر صمت خطاب به معاون وزیر کشاورزی: نگذارید برنج‌ها در بنادر خراب شود

بعد از دعوای ۲ وزارتخانه بر سر واردات برنج در فصل برداشت، این بار وزارت صنعت، وزارت جهاد کشاورزی را متهم کرده که به‌دلایل نامعلوم حجم زیادی از برنج وارداتی را در گمرک دپو کرده است و ارز مورد نیاز برای واردات را اختصاص نمی‌دهند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی  شرکت اتصالات به نقل از خبرگزاری تسنیم، بعد از لغو - قیمت ورق فلاشینگ - قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی و انتقال مسئولیت‌های بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت، - قیمت ورق فلاشینگ - در ارتباط با واردات برنج در فصل برداشت محصول داخلی و حمایت از تولید داخل، میان دو وزارتخانه چالش ایجاد شد.

اجرای فلاشینگ نما

در این رویداد وارد کنندگان با وجود ممنوعیت به‌دنبال واردات برنج در فصل برداشت محصول داخلی بودند که با پیگیری‌های انجام‌شده این موضوع به گمرکات کشور نیز ابلاغ شد اما با اعتراض جامعه کشاورزی و پیگیری رسانه‌ها، جلوی واردات این محصول گرفته شد.

نمونه کار فلاشینگ نما

به‌تازگی - قیمت ورق فلاشینگ - نیز نامه‌ای در این ارتباط منتشر شده که نشان می‌دهد اختلافات میان دو وزارتخانه دولتی کماکان ادامه دارد؛ در این نامه با موضوع «تعیین تکلیف موجودی برنج در بنادر کشور» عباس - قیمت ورق فلاشینگ - قبادی معاون وزیر صنعت به مهرفرد معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی نوشته است که وزارت جهاد - قیمت ورق فلاشینگ - کشاورزی به‌دلایل نامعلوم از اختصاص ارز مورد نیاز برنج‌های شرکت بازرگانی - قیمت ورق فلاشینگ - دولتی که در گمرک و بنادر کشور مانده خودداری می‌کند.

فلاشینگ بام

در این نامه اشاره شده است که در زمان مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی بر ثبت سفارش برنج، مجوز واردات  160 هزار تن از این محصول صادر شد که بخشی از آن با اختصاص ارز از گمرکات ترخیص شد اما مابقی به‌دلیل عدم - قیمت ورق فلاشینگ - اختصاص ارز توسط آن وزارتخانه در گمرکات کشور باقی مانده و با توجه به گرمای - قیمت ورق فلاشینگ - هوا در حال خراب شدن است.

نمونه کار فلاشینگ بام

متن این نامه به‌شرح زیر است:

فلاشینگ نما

همان‌گونه که مستحضرید ثبت سفارش حدود 160 هزار تن برنج در زمان تصدی آن وزارتخانه بر پورتال صدور مجوز سامانه جامع تجارت انجام گردیده و در این راستا بخشی از محموله‌ها تأمین ارز و همچنین ارز آن منتقل گردیده و بخشی نیز به‌دلایل نامعلوم تأمین ارز آنها متوقف گردیده است. با عنایت به گذشت زمان طولانی از تخلیه برنج‌ها در بنادر کشور و گرمای شدید بنادر جنوبی که قطعاً باعث بروز آسیب جدی به کیفیت این کالا خواهد گردید و از آنجایی که بخشی از محموله‌ها مربوط به ذخایر استراتژیک شرکت بازرگانی دولتی ایران می‌باشد خواهشمند است دستور فرمایید در خصوص تأمین ارز و ترخیص موارد ذیل اعلام نظر فرمایید:

اجرای فلاشینگ بام

1 ــ محموله‌های - قیمت ورق فلاشینگ - دارای ثبت سفارش که تأمین و انتقال ارز آنها انجام شده است.

اجرای فلاشینگ بام

الف ــ موجودی تخلیه‌شده در بنادر

فلاشینگ نما

ب ــ موجودی در راه - قیمت ورق فلاشینگ - یا در حال بارگیری

اجرای فلاشینگ بام

2 ــ محموله‌های دارای ثبت سفارش که تخصیص و تأمین ارز گردیده ولی - قیمت ورق فلاشینگ - منتقل نشده است.

نمونه کار فلاشینگ پنجره

الف ــ موجودی تخلیه‌شده در بنادر

نمونه کار فلاشینگ بام

ب ــ موجودی در راه یا در - قیمت ورق فلاشینگ - حال بارگیری

فلاشینگ بام

3 ــ محموله‌های دارای ثبت سفارش که تخصیص و تأمین ارز نگردیده است

فلاشینگ پنجره

الف  ــ موجودی تخلیه‌شده - قیمت ورق فلاشینگ - در بنادر

فلاشینگ بام

ب ــ موجودی در راه یا در حال بارگیری

فلاشینگ پنجره

4 ــ موجودی بنادر فاقد ثبت سفارش که بر مبنای رویه ثبت سفارش وزارت جهاد کشاورزی - قیمت ورق فلاشینگ - وارد شده است (محموله‌های وارده به - قیمت ورق فلاشینگ - بنادر که از محدودیت کنترل اعتبارسنجی و... مستنثی گردیده - قیمت ورق فلاشینگ - است). بدیهی است طبق روال هر سال ثبت سفارش تا پایان - قیمت ورق فلاشینگ - فصل برداشت - قیمت ورق فلاشینگ - انجام نمی‌پذیرد.

نمونه کار فلاشینگ بام

قیمت ورق فلاشینگ

فلاشینگ نما

انتهای پیام/+

نمونه کار فلاشینگ پنجره