نحوه اجرای فلاشینگ بام

خانه » نحوه اجرای فلاشینگ بام

با وجود آنچه در خصوص جزئیات فلاشینگ در صفحه فلاشینگ نما گفته شده است طبیعتاً در می یابیم. که این ورق ها باعث می شود نمای ساختمان در برابر عوامل فرسایشی از جمله برف و باران حفظ شده. و همچنین دارای ظاهری زیبا باشد. در مبحث فلاشینگ سقف و نحوه اجرای فلاشینگ بام پس از اجرای ساندویچ پانل سقفی برای هدایت آبراه و عدم درز پیدا کردن آب به داخل سازه می بایست. از فلاشینگ مخصوص استفاده شود. این امر موجب می‌ شود آب باران یا برف بر سطح خارجی نما ورود نکرده و کارکرد آن بهتر شود.

برای اجرای انواع فلاشینگ باید به نکات مهم و ضروری توجه داشته باشید. به طوری که لازم است در هنگام اجرا:

  • ابتدا سطح روی دیوار که قرار است فلاشینگ روی آن قرار بگیرد به وسیله ملات سیمان مستحکم شده و کاملاً صاف گردد.
  • در زمان اجرای زیرسازی ضروری است در یک جهت شیب ملایمی ایجاد شود. شیب به وجود آمده برای دیوارهای پشت بام و حیاط به سمت داخل و برای فلاشینگ پنجره‌ ها به سمت بیرون است.
  • همچنین در صورت بادخیز بودن محل نصب، می‌توان با استفاده از قوطی آهنی و یا چهارچوب زیرسازی را انجام داد.
  • در مرحله بعد، لبه خارجی فلاشینگ باید به اندازه سه تا پنج سانتی‌متر از دیوار فاصله داشته باشد.
  • سپس با استفاده از چسب آکواریوم یا بتونه و رنگ و یا به وسیله جوش‌کاری. محل اتصال قطعات فلاشینگ باید کاملاً به یکدیگ متصل و آب‌بندی شوند.
فلاشینگ بام

فلاشینگ بام

با این حال باید بدانید به طور کلی این ورق ها به دو دسته فلاشینگ فلزی و چوبی تقسیم می شود. و نوع فلزی آن از ورق های روغنی، سیاه، گالوانیزه و گالوانیزه رنگی تهیه شده. و در ضخامت های دلخواه قابل تولید است. توجه داشته باشید از آنجایی که امکان تولید و اجرای فلاشینگ در انواع مختلف وجود دارد. مشتریان می توانند متناسب با نیاز خود سایز این ورقه ها را سفارش دهند.


به اشتراک بگذارید


Call Now Button
Call Now Button