تلفن دفتر مرکزی : 09126594688کد مطلب: 00014.html
۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳

چرا چین به دنبال احیای جاده ابریشم است؟

هدف اصلی طرح جاده ابریشم در قرن ۲۱ ایجاد ارتباط بیشتر در سرتاسر جهان برای ارتقای صلح از طریق تجارت و توسعه است.

 به گزارش شرکت اتصالات به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از راشا تودی، طرح تریلیون دلاری «یک کمربند، یک جاده» چین تلاشی است برای احیای جاده ابریشم، یک جاده تجاری قدیمی که صدها سال در زمان امپراتوری روم، شرق را به غرب متصل می کرد.

اجرای فلاشینگ نما

 این طرح که در 2013 توسط شی جین پینگ، رئیس جمهور چین اعلام شد، چین را از طریق یک شبکه حمل و نقل دریایی، ریلی و جاده ای و پارک‌های صنعتی به آفریقا، آسیا، اروپا و قاره آمریکا متصل می کند. هدف اصلی طرح جاده ابریشم در قرن 21 ایجاد ارتباط بیشتر در سرتاسر جهان برای ارتقای صلح از طریق تجارت و توسعه است.

فلاشینگ پنجره

 چرا چین عقیده دارد جهان به طرح یک کمربند یک جاده نیاز دارد؟

نمونه کار فلاشینگ بام

 ویکتور گائو، مدیر انجمن ملی مطالعات بین الملل چین گفت طرح یک کمربند یک جاده در ابتدا به عنوان یک پروژه پیوستگی آغاز شد که شامل پیوستگی مالی - قیمت فلاشینگ - و قدرت می‌شد.

فلاشینگ نما

 پروژه های بسیاری در طرح کمربند - قیمت فلاشینگ - و جاده وجود دارد و بیش از صد کشور تا حالا برای آن ثبت‌نام کرده‌اند هر کشور کالاهای متفاوتی برای صادرات دارد. برخی کالاهای صنعتی - قیمت فلاشینگ - تولید شده صادر می‌کنند مثل جمهوری چک و اسلواکی در شرق اروپا. برخی کشورها بیشتر محصولات مربوط به انرژی و محصولات کشاورزی صادر می کنند.

نمونه کار فلاشینگ پنجره

 طبق گفته متخصصان، پیوستگی بیشتر نیاز به ساخت جاده ها، خطوط راه آهن و بنادر دارد تا با انتقال سریع تر کالاها، تجارت تقویت شود.

نمونه کار فلاشینگ بام

گائو گفت:«یکی از پروژه های تکمیل شده راه‌آهن کنیا بین نایروبی و مومباسا - قیمت فلاشینگ - است. این - قیمت فلاشینگ - خط آهن راه اندازی شده - قیمت فلاشینگ - و کیفیت وبهره‌وری را نه تنها در مورد انتقال مردم بلکه در زمینه انتقال کالاها و خدمات  تا - قیمت فلاشینگ - حد زیادی در کنیا بالا برده است.

فلاشینگ بام

 وی همچنین از یک بزرگراه با کیفیت در اتیوپی نام برد که - قیمت فلاشینگ - از آدیس آبابا تا جیبوتی کشیده شده و وسعت زیادی از قلمروی اتیوپی را در بر می گیرد.

نمونه کار فلاشینگ پنجره

 وی گفت پروژه های بسیاری برای خود قاره اوراسیا وجود دارد. کشورهایی مثل میانمار، لائوس، ویتنام، - قیمت فلاشینگ - کامبوج، تایلند، سنگاپور و مالزی از اجرای طرح کمربند و جاده سود می برند و - قیمت فلاشینگ - پیوستگی بیشتری بین آنها از نظر مالی به وجود می آید.

نمونه کار فلاشینگ پنجره

  مقدار تجارت چین با کشورهای - قیمت فلاشینگ - جنوب شرق آسیا همین الان هم از تجارت - قیمت فلاشینگ - آن با آمریکا بیشتر است و به گفته گائو سریع تر هم می شود.

اجرای فلاشینگ بام

 جوزف چنگ، کارشناس سیاسی در هنگ کنگ به توسعه پروژه های همکاری با پاکستان، متحد قدیمی چین اشاره کرد. کشورهای آفریقایی هم علاقه مند به شرکت در طرح کمربند و جاده - قیمت فلاشینگ - هستند چون  به توسعه زیرساختی و سرمایه گذاری نیاز دارند.

اجرای فلاشینگ بام

برخی کشورهای اروپایی که درگیر مشکلات مالی هستند به دریافت سرمایه گذاری از طرف چین ابراز علاقه کرده اند مخصوصاً یونان و ایتالیا.

فلاشینگ نما

 چرا چین به طرح - قیمت فلاشینگ - یک کمربند یک جاده نیاز دارد؟

نمونه کار فلاشینگ نما

 هدف این طرح تامین نیازهای داخلی چین به صورت استفاده موثرتر از ظرفیت مازاد - قیمت فلاشینگ - آن در برخی صنایع خاص است. این کار باعث می شود چین بازارهای جدید و منابع - قیمت فلاشینگ - جدید مواد خام به دست - قیمت فلاشینگ - آورد و فرصتی برای سرمایه گذاری ذخایر بالای ارز خارجی خود داشته باشد.

نمونه کار فلاشینگ نما

چنگ گفت:« چین در پاسخ به بحران اقتصادی 2008 و 2009، برنامه‌های سرمایه‌گذاری - قیمت فلاشینگ - بسیاری را آغاز کرد که  - قیمت فلاشینگ - منجر به ظرفیت مازاد در صنایعی مانند فولاد، سیمان و ... شد».

فلاشینگ پنجره

وی اضافه کرد:« چین حالا می خواهد از ظرفیت مازاد خود در صنایع خاص و از ذخایر ارز خارجی و تکنولوژی و تجارب خود در توسعه طرح های زیرساختی استفاده کند».

فلاشینگ نما

چین به عنوان یک کشور صنعتی در حال رشد، نیاز به بازارها و منابع مواد خام دارد. چین 3.1 تریلیون دلار ذخایر ارز خارجی دارد که بخشی از آن در اوراق بهادار خزانه - قیمت فلاشینگ - داری آمریکا  سرمایه گذاری شده که از نظر چین چندان سودآور نیست.

فلاشینگ پنجره

 طبق گفته گائو، چین تمام منابع ، همه 31 استان، مناطق خودمختار و شهرداری های خود را آماده طرح کمربند و جاده کرده است. وی گفت:« برای بسیاری پروژه های بزرگ دیگر که در این طرح قرار دارند، سرمایه مهمترین عامل است و وقتی در مورد سرمایه صحبت می شود ، چین بزرگترین تامین کننده سرمایه گذاری مستقیم خارجی است». وی اشاره کرد چین - قیمت فلاشینگ - دریافت کننده سرمایه گذاری های مستقیم خارجی هم هست.

اجرای فلاشینگ بام

 انتهای پیام/42

فلاشینگ بام