تلفن دفتر مرکزی : 09126594688کد مطلب: 00095.html
۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

«عیار ۱۵»|پشت‌پرده گله چین از ایران و قطع ارتباط بانک کونلون بلافاصله پس از سفر رئیس‌جمهور چین

یحیی آل‌اسحاق با انتقاد از استراتژی تجاری کشور و سهم ناچیز ایران در تجارت جهانی گفت: تحقیقات انجام‌شده نشان می‌دهد در همین شرایط تولید و با توجه به نیازهای ۱۵ کشور همسایه، تعاملات ایران و ۱۵ کشور همسایه می‌تواند ۲۰۰ میلیارد دلار شود.

یحیی آل‌اسحاق در گفت‌وگو - نحوه فلاشینگ بام - با خبرنگار اقتصادی شرکت اتصالات به نقل از خبرگزاری تسنیم، با اشاره به متناسب نبودن حجم تجارت خارجی ایران با ظرفیت‌های جمعیتی - نحوه فلاشینگ بام - و - نحوه فلاشینگ بام - جغرافیایی کشورمان و - نحوه فلاشینگ بام - پایین بودن سهم ایران در تجارت جهانی اظهار کرد: بر اساس برآوردهای جهانی، ایران با توجه به جمعیت و جغرافیای خود، که 1 درصد جمعیت و جغرافیای جهان را در اختیار دارد، باید حداقل یک درصد تجارت جهانی را در اختیار خود داشته باشد که متأسفانه در حال حاضر چنین سهمی برای ایران وجود - نحوه فلاشینگ بام - ندارد.

فلاشینگ پنجره

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق افزود: در شرایطی که باید سهم ایران از - نحوه فلاشینگ بام - تجارت جهانی، حداقل یک درصد باشد ولی در - نحوه فلاشینگ بام - حال حاضر سهم ایران از تجارت جهانی، - نحوه فلاشینگ بام - تنها 0.3 - نحوه فلاشینگ بام - درصد است؛ این یعنی سهم ایران در - نحوه فلاشینگ بام - تجارت جهانی، - نحوه فلاشینگ بام - یک‌چهارم استانداردهای جهانی است.

فلاشینگ نما

وی ادامه - نحوه فلاشینگ بام - داد: این سهم ناچیز ایران در تجارت جهانی بر مبنای مساحت - نحوه فلاشینگ بام - و جمعیت کشورمان - نحوه فلاشینگ بام - در شرایطی است که با احتساب  شاخص ژئوپولیتیکی و مجموعه توان اقتصادی کشورها، سطح تجارت ایران به‌مراتب پایین‌تر است از آنچه باید باشد.

فلاشینگ پنجره

آل‌اسحاق با اشاره به توان اقتصادی ایران گفت: تحقیقاتی که اخیراً انجام شده است، نشان می‌دهد با توجه به 15 - نحوه فلاشینگ بام - کشوری که در همسایه ایران قرار دارند - نحوه فلاشینگ بام - و با در نظر گرفتن میزان صادرات و واردات سالانه آن‌ها و - نحوه فلاشینگ بام - نیازهای آن‌ها و حتی استانداردهای کالایی این کشورها، ایران در شرایط امروز تولید، می‌تواند بیش - نحوه فلاشینگ بام - از 200 میلیارد دلار، تجارت با کشورهای همسایه داشته باشد.

نمونه کار فلاشینگ بام

رئیس - نحوه فلاشینگ بام - اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق ادامه - نحوه فلاشینگ بام - داد: یعنی اگر کالایی را که امروز تولید می‌کنیم - نحوه فلاشینگ بام - مثلاً همین یخچالی را - نحوه فلاشینگ بام - که امروز تولید می‌کنیم تولید کنیم، می‌توانیم 200 میلیارد دلار حجم تجارت با این کشورهای همسایه خودمان داشته باشیم و با احتساب کشورهای چین و هند، می‌توانیم بیش از 300 میلیارد دلار مراودات تجاری با کشورهای همسایه به‌علاوه هند و چین داشته باشیم.

نمونه کار فلاشینگ پنجره

وی خاطرنشان کرد: این یعنی اگر همین امروز و با همین شرایط تولید در کشور، استراتژی تجاری کشور را به‌درستی تعیین کنیم، 200 میلیارد دلار تعامل تجاری با کشورهای همسایه خواهیم داشت و این حجم تجارت در شرایطی است که کل نیازهای ارزی کشور - نحوه فلاشینگ بام - با 50 میلیارد دلار رفع می‌شود.

فلاشینگ نما

آل‌اسحاق با انتقاد از نبود استراتژی تجاری مناسب در کشور گفت: حالا شما این رقم - نحوه فلاشینگ بام - را با کل تجارت ما با 23 کشور اروپایی مقایسه کنید؛ ما امروز به عراق 13 میلیارد دلار صادرات داریم ولی کل صادرات ما به اروپا کمتر از 200 تا 300 میلیون دلار است؛ به‌عبارت ساده ما حتی برای محقق کردن این 200 میلیارد دلار تعامل تجاری با کشورهای همسایه، نیاز به برجام هم نداشتیم.

فلاشینگ پنجره

وی در پاسخ به این سؤال که در چنین شرایطی چرا سیاست‌گذاران تجاری ایران پس از برجام تا این اندازه بر تجارت با اروپا - نحوه فلاشینگ بام - و غرب تمرکز داشتند، گفت: متأسفانه این نتیجه همان نگاهی است که بر فضای - نحوه فلاشینگ بام - تجارت کشور حاکم شده است؛ امام علی(ع) - نحوه فلاشینگ بام - می‌فرمایند: «به آبشخور فکری‌تان توجه کنید چراکه فکر شما تبدیل به رفتار شما می‌شود و این رفتار، عادات شما را می‌سازد و عادات شما، هویت شما را شکل می‌دهد»؛ حالا شما می‌پرسید چرا چنین نگاهی داریم؟ خب، به‌دلیل اینکه - نحوه فلاشینگ بام - نگاه ما همواره به غرب بوده است.

نمونه کار فلاشینگ نما

آل‌اسحاق ادامه داد: امروز چرا گفته می‌شود که چینی‌ها از ما گله‌مندند؟ چون می‌گویند "قبله شما غرب است؛ وقتی به ما محتاج هستید سمت ما می‌آیید ولی باز نگاهتان به غرب است". شما ببینید رئیس جمهور چین به ایران آمد ولی - نحوه فلاشینگ بام - در سفر او به ایران، رفتار ما به‌گونه‌ای بود که باعث شد بعد از بازگشت وی به چین، بانک کونلون چین رابطه‌اش را با ما قطع کرد، چراکه آن‌ها از رفتار ما چنین برداشتی کردند که ما قصد داشتیم به آن‌ها بی‌احترامی کنیم.

نمونه کار فلاشینگ پنجره

انتهای پیام/+

اجرای فلاشینگ بام