فلاشینگ نما

خانه » طراحی نمای ساختمان » فلاشینگ نما

فلاشینگ نما: در گذشته با توجه به نیاز های روز آن زمان پس از شکل گیری معماری امروزی پس از ساخت ساختمان به منظور زیبایی و شکل دهی کامل به بنا ساختمان از نما استفاده شد. به طوری که نمای ساختمان به بیرونی ترین جز یک ساختمان اطلاق شد که در زمره مهمترین بخش های یک ساختمان قرار گرفت . به طوری که امروزه بسیاری از نماهای ساختمان از ارزش تاریخی بالایی برخوردار هستند. و در لیست منابع تاریخی قرار گرفته اند و از ارزش بالایی برخوردارند. . با گذشت زمان با توجه به نیاز به ترمیم و شکل گیری نماهای قدیمی به صورتی که امروزه در تمامی ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرد شکل گرفت.

فلاشینگ نما

فلاشینگ نما

ساختار فلاشینگ نما

امروزه فلاشینگ نما به یکی از مهمترین گزینه ها در اجرای نمای خارجی یک ساختمان، پس از ساخت بدل شده است که به وسیله آن به راحتی میتوان نمای ساختمان را با توجه به معماری ساخت منحصر به فرد خود پوشش دهد و تمامی سلایق مورد نیاز را به راحتی برای افراد براورده سازد. به طور کلی میتوان گفت که:

پوششی فلزی برای روی دیوارهای سطح خارجی ساختمان (دیوار پشت بام – دیوار حیاط – جلو پنجره ها) جهت محافظت در برابر برف و باران میباشد. که از ساختمان در برابر عوامل محیطی در شرایط مختلف محافظت کرده و زیبایی سازه را نیر به طورت مداوم حفظ و تغییر زیبایی ظاهری آن جلوگیری میکند.

فلاشینگ ابزاری است که اغلب جهت آب بندی نمای ساختمان و پنهان نمودن سازه شیروانی به کار می رود.برای استفاده از فلاشینگ در سقف های شیروانی معمولاً این ابزار بر روی آخرین پروفیل سازه شیروانی جوش ( یا پرچ) شده و در زیر ورق های شیروانی قرار می گیرد.معمولاً نمای شیروانی بر روی آخرین پروفیل جوش شده و ورق های شیروانی بر روی آن قرار می گیرد.

از جمله مزایای فلاشینگ نما می توان به:

 1.  پنهان نمودن خرپای شیروانی
 2.  جلوگیری از پیچیدن باد در سازه که ممکن است باعث کنده شدن ورق های شیروانی شود.
 3.  ایجاد نمایی زیبا در زیر سقف های شیروانی
 4. آب بندی مناسب سقف شیروانی

برای مشاهده مطالب بیشتر در زمینه طراحی نمای ساختمان کلیک کنید.

انواع اجرای فلاشینگ نما

 •  قابل اجرا بر روی پیشانی ساختمان جهت زیبایی
 • اجرای انواع طرح های چهارگوش و نیم دایره در بام های شیبدار با ورق های ضخیم از جنس گالوانیزه
 • اجرا به صورت پارتیشن داخلی برای مراکز صنعتی، ساختمانی و …
 • پوشش دو سطح مجزا به وسیله فلاشینگ (ژوئن)
 • پوشش سقف نورگیر (روشنایی ) به وسیله پلی کربنات

اجرای فلاشینگ نما

خدمات موسسه فنی ایلیا در این زمینه:

موسسه فنی ایلیا با توجه به سابقه درخشان خود و انجام پروژه های گوناگون در زمینه های مختلف در انواع فلاشینگ اقدام به ارائه خدمات خود در فیلد های کاری مختلف نموده که عزیزانی که در این زمینه نیازمند دریافت خدمات هستند، به آسانی با تماس با شماره های: ۴۴۴۴۳۴۰۱ – ۴۴۴۳۴۴۹۶ و یا مراجعه به دفتر مرکزی واقع در: خیابان ایت الله کاشانی-جنت آباد جنوبی-بلوار لاله شرقی-پلاک ۹۰-طبقه دوم از این خدمات بهره مند گردند.

پادنا آمود:

پوششی فلزی برای روی دیوارهای سطح خارجی ساختمان (دیوار پشت بام – دیوار حیاط – جلو پنجره ها) جهت محافظت در برابر برف و باران میباشد.

فلاشینگ نما ابزاری است که اغلب جهت آب بندی نمای ساختمان و پنهان نمودن سازه شیروانی به کار می رود.برای استفاده از فلاشینگ در سقف های شیروانی

قیمت فلاشینگ نما

قیمت فلاشینگ نما با توجه به ضخامت و نوع ورق مورد استفاده میتواند شامل قیمت های مختلفی باشد. به طوری که حتی در برخی از موادر با توجه به مواردی که زیر نام خواهیم برد متغییر خواهد بود:

 • نوع ورق
 • ضخامت آن
 • حتی نوع خم و نوع قوسی

که در ورق در هنگام فلاشینگ نما مورد استفاده قرار میگیرد میتواند یکی از عوامل تعیین کننده قیمت در فلاشینگ نما باشد.

بطور مثال: قیمت فلاشینگ که بر روی دیوار جان پناهِ بام استفاده می شود، اصولاً عریض تر است. با قیمت فلاشینگ که در جلوی پنجره های معمولی به کار می رود متفاوت است. همچنین قیمت فلاشینگ جوشی با فلاشینگ معمولی که نقاط اتصال بصورت اورلپ بر روی هم کاور می شوند نیز متفاوت است.

ورق های مورد استفاده در فلاشینگ کار سه دسته میباشند. که هر کدام قیمت خاص خود را دارند و انواع آن عبارت اند از

 1.  ورق سیاه روغنی
 2.  ورق های آلو مینیومی
 3. ورق های گالوانیزه

از لحاظ قیمت و کیفیت ورق های سیاه روغنی نسبت به ورق های گالوانیزه و آلومینیومی پایین تر میباشد. ورق های گالوانیزه نسبت به ورق های آلومینیمی پایینتر میباشد و از همه گرانتر ورق آلومینیومی میباشد که برترین کیفیت را نیز دارد.

موسسه فنی مهندسی ایلیا در این راستا این امکان را به شما میدهد تا با تماس با شماره: ۰۹۱۲۶۵۹۴۶۸۸ (آقای تیموری) از خدمات مشاوره در زمینه محاسبه قیمت قلاشینگ نما برخوردار شوید.

جدول قیمت فلاشینگ نما:

نوع ورق فلاشینگ نما  نوع استاندارد  سطح پوشش  قیمت 
ورق های  ( شیروانی )گالوانیزه  رنگی EN10142 ۱۰۰ الی ۲۷۵ گرم در متر مربع تماس بگیرید
قیمت ورق ( شیروانی ) آلوزینک رنگی EN10151 ۱۲۰ الی ۲۷۵ گرم در متر مربع تماس بگیرید

برخی از پروژه های انجام شده:

در این بخش توجه شما را به مشاهده نمونه کارهای موجود در این زمینه که توسط تیم گروه صنعتی ایلیا انجام گردیده جلب مینماییم که میتوانید با مراحل کار این پروژه آشنا شده و همچنین برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر  میتوانید به این لینک مراجعه نمایید تا با پروژه های بیشتری از موسسه فنی ایلیا آشنا گردید.

تفاوت فلاشینگ نما و نمای قدیمی

در نماهای قدیمی با توجه به نیازهای روز در آن زمان! اصولا از ساختاری مانند سنگ و یا چوب به صورت نما استفاده میشد. که این نوع نما نیز در زمان خود دارای مزایا و معایب خاص خود بود. به صورتی که با گذشت زمان سنگ در صورت قرار گرفتن در مجاورت رطوبت! و بارش با توجه به محیط خاص خود و اسیدی شدن آب! باعث از بین رفتن و خورده شدن سنگ میشد. که شخص باید بعد از مدتی کوتاه به اجبار نمای خود را ترمیم میکرد.

در مورد چوب نیز به همین صورت بود که با گذشت زمان و بارش باران و گرما و سرما چوب نیز به مرور از بین رفته و نیار به جایگزینی داشت. اما به وسیله فلاشینگ نما با توجه به ساختار خاص خود که از ورق و پوشش های مخصوص مورد استفاده شده در آن به راحتی مشکل خراب شدن نما در فواصل زمانی کوتاه حل شده و نمای ساختمان به صورتی کاملا زیبا در طرح ها و نقش های مختلف به صورت نما چوبی و یا نمای سنگی اجرا میگردد. عمر این نما بسیار بالاتر از سایر نماهای سنتی بوده و با گذشت زمان دوام و کیفیت خود را حفظ کرده و پایداری مناسبی داشته که بسیار به صرفه تر از سایر نماهای سنتی میباشد.

ویکی ساختمان:

نکته: نوع ورق‌های مورد استفاده در فلاشینگ، ورق گالوانیزه، ورق سیاه روغنی و ورق آلومینیومی هستند. از نظر قیمت، ورق سیاه روغنی ارزان‌تر از بقیه است؛ از نظر کیفیت، ورق آلومینیومی بالاترین کیفیت را دارد.

نصب فلاشینگ نما

نصب فلاشینگ نما

نصب فلاشینگ نما

فلاشینگ را به طور کلی به دوسته سازه در محل و یا سازه در کارخانه انحام میدهند. به این صورت که در بیشتر مواقع ورق های موجو را در کارخانه برش زده و به طرح و رنگ مورد سفارش مشتری در آورده و پس از آماده سازی مقدماتی به محل جهت نصب ارسال میگردد. در این نوع نصب با حضور کادر مجرب و با تجربه موسسه فنی مهندی ایلیا اقدام به نصب فلاشینگ نما بر روی نما میکنند که اصولا از ابزارهای زیر استفاده میکنند.

 • دستگاه برش ورق صنعتی
 • دستگاه خم سازی ورق(هیدرولیکی)
 • دستگاه اندازه گیری لیزری متراژ
 • تراز دیجیتال
 • بازوی بلند کننده
 • دستگاه میخکوب

نوع دیگری از نصب وجود دارد! که در این نوع اجزا تمامی مراحل در کارخانه به انجام رسیده. و برش ها و نما دهی های موجود انجام شده و پس از اتمام. به وسیله ماشین های حمل به محل نصب انتقال و با جک های هیدرولیک خاص! بر روی محل نما اجرا میشوند.

نصب و راه اندازی فلاشینگ نما حرفه ای با توجه به متراژ انجامی پروژه میتواند تا چند روز ادامه داشته باشد. به این صورت که پس از قرارداد نهای و اندازه گیری سازه. کافرما برای حالت دادن های اجرایی خود بر روی ورق شروع به حالت دهی کرده . و پس از آن اقدام به انتقال و نصب سازه در محل مورد نظر به صورت پازلی کرده. در تمامی این مراحل تمامی قطعات به صورت پک با دقت کامل به محل منتقل که به وسیله دستگاه های برش ، برش داده شده و در اخر نصب خواهند شد.

چند نکته مهم برای اجرا و نصب فلاشینگ

 • زیر سازی سطوح دیوارهایی که فلاشینگ قرار است روی آنها نصب گردد حتما باید با ملات سیمان صاف و مقاوم گردد .
 • معمولا دیوارهایی که مشخصاً فلاشینگ بر روی آنها نصب میگردد باید کمی شیب دار طراحی و اجرا شود تا آب باران و برف را به راحتی از روی فلاشینگ به سطح زمین هدایت کند .
 • در برخی از نقاط کشور که به شرایط جوّیِ باد خیز بودن دچار و معروف هستند از پروفیل یا تسمه آهنی برای زیر سازی استفاده میگردد تا بتوان فلاشینگ نما را به آن جوش داده یا پرچ کنند  .
 •  از میل گرد یا ‌پیچ و‌ رولپلاک برای نصب فلاشینگ بر روی سطوح مستحکم سیمانی استفاده می شود ، به این صورت که میل گرد ها را با فشار به صورت ضربدری داخل سیمان خشک شده قرار میدهند و از بالای ورق جوشکاری کرده و‌ با فرز روی آن را صیقل میدهند به طوری که کار یک تکه به نظر برسد .
 • محل اتصال فلاشینگ ها اول با جوش به هم وصل میگردند که در ورق های با ضخامت پایین به دلیل جلوگیری از تاب گرفتن ورق فلاشینگ به صورت تکّه تکّه جوش داده میشود و در ورق های با ضخامت بالا این شیوه به صورت فول جوش اجرا میشود و بعد از طی کردن همه ی این مراحل ورق ها صیقل داده میشوند و‌با بتونه ی سنگی برای رنگ کاری آماده میگردد .

می توان گفت فلاشینگ نما در دو نوع فلاشینگ نما سقفی و فلاشینگ نما دیواری تولید می شوند که بسته به نیاز پروژه از انواع آن استفاده می شود.تنوع روش های اجرا به ابعاد پروژه نیز وابسته است.

برای اطلاع از قیمت و هم چنین مرغوب ترین و ارزان ترین فلاشینگ با مشاوران ایلیا در ارتباط باشید.

کاربردهای فلاشینگ نما

کاربردهای این نما اغلب به موارد زیر خلاصه می‌شوند:

 • سازه‌های شیروانی
 • فلاشینگ روی دیوار
 • فلاشینگ پنجره
 • نمای پیشانی ساختمان
 • فلاشینگ سقف و نورگیر
 • محوطه سرباز پارکینگ و آلاچیق
 • پوشش بام سوله‌ها، انبارها، کارگاه صنعتی، سالن‌های ورزشی، کارخانه‌ها، پاساژها، گلخانه‌ها و استخرها
 • در پارتیشن‌های داخلی فضاهای اداری، تجاری، سردخانه‌های صنعتی و محوطه‌های ورزشی

امروزه از فلاشینگ نما به عنوان یکی از بهترین روش های زیباسازی ساختمان ها استفاده میگردد. فلاشینگ در واقع یک نوع پوشش از جنس ورق بوده است. که میتواند به حالت های مختلف در آمده و نمای یک ساختمان را به صورت زیبا با طیف گسترده ای از رنگ زیبا سازد. فلاشینگ همچنین میتواند از سازه ساختمان در برابر فرسودگی و خوردگی های ناشی از باران و برف، گردوغبار و … جلوگیری کند و پوسته اصلی ساختمان را حفظ و آن را مقاوم نگه دارد.

فلاشینگ بام

بام نیز به نوبه خود یکی از مهمترین اجزای ساختمان بوده که نمای آن دارای اهمیت خاصی بوده. به طوری که بسیاری از ساختمان های بزرگ در نمای بام خود وقت بسیاری را صرف کرده اند. از این رو بام به صورت تخصصی مورد اهمیت قرار میگیرد. و میتوان گفت با استفاده از ورق های مناسب با توجه به اینکه بام یکی از اولین مناطقی است. که در معرض فرسایش میباشد. فلاشینگ سقف میتوان با استفاده از فلاشینگ بام از فرسایش آن جلوگیری کرده! و از نمای اصلی ساختمان محافظت و زیبایی خاصی را به بام ساختمان .داده و طول عمر نما را به طور چشمگیری افزایش داده.

 

برای اطلاع از کار و نحوه کانال سازی از نگاه موسسه فنی ایلیا به لینک مربوطه مراجعه نمایید.


به اشتراک بگذارید


دیدگاه ها: (16)

 1. امیر حسین -

  فروردین ۲۴, ۱۴۰۰ در ۱۱:۱۰ ق٫ظ

  مطلبخوبی در مورد فلاشینگ نمای ساختمان بود بیشتر مطلب بزارید

 2. مجید -

  فروردین ۲۱, ۱۴۰۰ در ۳:۱۹ ب٫ظ

  مطلب خوبی در مورد فلاشینگ نما بود سایت به روزی دارید

 3. امیر -

  فروردین ۱۶, ۱۴۰۰ در ۱۲:۲۹ ب٫ظ

  مطلب مفیدی بود. بخصوص قسمت قیمت فلاشینگ نما

 4. محمد حیدری -

  فروردین ۱۵, ۱۴۰۰ در ۱:۴۳ ب٫ظ

  سپاس از سایت خوب و مطالب عالیتون در زمینه فلاشینگ نما ، واقعا مفید واقع شد .

 5. امیر حسین -

  بهمن ۹, ۱۳۹۹ در ۱۱:۳۶ ق٫ظ

  ممنون از مطالب بی نظیرتون

 6. محمد -

  دی ۲۸, ۱۳۹۹ در ۱۲:۴۸ ب٫ظ

  وقت بخیر چارت قیمتی برای فلاشینگ پیدا نکردم لطف میکنید راهنمایی کنید.

 7. احسان -

  دی ۲۸, ۱۳۹۹ در ۱۲:۴۶ ب٫ظ

  سلام ممنون از مطالب مفیدتون

 8. سهیل -

  دی ۲۳, ۱۳۹۹ در ۱۰:۵۹ ق٫ظ

  وب سایت مفیدی در زمینه فلاشینگ نما دارید

 9. هانیه -

  مرداد ۱۱, ۱۳۹۹ در ۱۱:۳۲ ق٫ظ

  نمونه کارهای بیشتری در وب سایت قرار بدید

 10. شهرام -

  مرداد ۵, ۱۳۹۹ در ۱۱:۵۰ ق٫ظ

  وب سایت خوبی دارید از پروزه هاتون بیشتر بزارید ممنون.

 11. root -

  تیر ۲۹, ۱۳۹۹ در ۱۱:۱۱ ق٫ظ

  سلام.ممنون از اطلاع رسانیتون حتما چشم

 12. سارا -

  تیر ۲۹, ۱۳۹۹ در ۱۱:۰۹ ق٫ظ

  وب سایت خوبی دارید ممنون میشم در مورد فلاشینگ نما در شبکه های اجتمائیتون بیشتر بگید

 13. هادی -

  تیر ۲۴, ۱۳۹۹ در ۱۱:۱۰ ق٫ظ

  ممنون از مطلب خوبتون، مفید واقع شد

 14. الناز -

  تیر ۱۷, ۱۳۹۹ در ۱۱:۲۶ ق٫ظ

  ممنون از وب سایت خوبتون و اطلاع رسانی دقیقتون در مورد فلاشینگ

 15. root -

  تیر ۵, ۱۳۹۹ در ۱۲:۳۸ ب٫ظ

  سلام ممنون از نظرتون به دلیل نوسانات شدید در بازار مقدور نمیباشد. با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید در خدمت هستیم برای هرگونه مشاوره

 16. عباس -

  تیر ۵, ۱۳۹۹ در ۱۲:۳۶ ب٫ظ

  سلام. ممنون از وب سایت خوبتون. ممنون میشم جدول قیمت در مورد ورق های فلاشینگ نما رو هم قرار بدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
Call Now Button