فلاشینگ نما

خانه » خدمات فلاشینگ نما » فلاشینگ نما

فلاشینگ نما در ساختمان چیست ؟

در گذشته با توجه به نیاز های روز آن زمان پس از شکل گیری معماری امروزی پس از ساخت ساختمان به منظور زیبایی و شکل دهی کامل به بنا ساختمان از نما استفاده شد. به طوری که نمای ساختمان به بیرونی ترین جز یک ساختمان اطلاق شد که در زمره مهمترین بخش های یک ساختمان قرار گرفت . به طوری که امروزه بسیاری از نماهای ساختمان از ارزش تاریخی بالایی برخوردار هستند و در لیست منابع تاریخی قرار گرفته اند و از ارزش بالایی برخوردارند. . با گذشت زمان با توجه به نیاز به ترمیم و شکل گیری نماهای قدیمی فلاشینگ نما که امروزه در تمامی ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرد شکل گرفت.

فلاشینگ نما

فلاشینگ نما

ساختار فلاشینگ نما

امروزه فلاشینگ نما به یکی از مهمترین گزینه ها در اجرای نمای خارجی یک ساختمان، پس از ساخت بدل شده است که به وسیله آن به راحتی میتوان نمای ساختمان را با توجه به معماری ساخت منحصر به فرد خود پوشش دهد و تمامی سلایق مورد نیاز را به راحتی برای افراد براورده سازد. به طور کلی میتوان گفت که فلاشیگ نما:

پوششی فلزی برای روی دیوارهای سطح خارجی ساختمان (دیوار پشت بام – دیوار حیاط – جلو پنجره ها) جهت محافظت در برابر برف و باران میباشد. که از ساختمان در برابر عوامل محیطی در شرایط مختلف محافظت کرده و زیبایی سازه را نیر به طورت مداوم حفظ و تغییر زیبایی ظاهری آن جلوگیری میکند.

فلاشینگ ابزاری است که اغلب جهت آب بندی نمای ساختمان و پنهان نمودن سازه شیروانی به کار می رود.برای استفاده از فلاشینگ در سقف های شیروانی معمولاً این ابزار بر روی آخرین پروفیل سازه شیروانی جوش ( یا پرچ) شده و در زیر ورق های شیروانی قرار می گیرد.معمولاً نمای شیروانی بر روی آخرین پروفیل جوش شده و ورق های شیروانی بر روی آن قرار می گیرد.

فلاشینگ نمای حرفه ای

فلاشینگ نمای حرفه ای

از جمله مزایای فلاشینگ نما می توان به:

 1.  پنهان نمودن خرپای شیروانی
 2.  جلوگیری از پیچیدن باد در سازه که ممکن است باعث کنده شدن ورق های شیروانی شود.
 3.  ایجاد نمایی زیبا در زیر سقف های شیروانی
 4. آب بندی مناسب سقف شیروانی

به وسیله فلاشینگ نما ما میتوانیم به ساختمان های قدیمی که دارای نمای: سنگی و یا چوبی هستند. زیبایی خاصی را ببخشیم و از فرسایش آن نما جلوگیری کنیم. از فلاشینگ نما نیز میتوان به عنوان شکل دهنده جدید ساختمان استفاده کرد.

انواع اجرای فلاشینگ نما

 • اجرای فلاشینگ نما قابل اجرا بر روی پیشانی ساختمان جهت زیبایی
 • اجرای انواع طرح های چهارگوش و نیم دایره در بام های شیبدار با ورق های ضخیم از جنس گالوانیزه
 • اجرای فلاشینگ نما به صورت پارتیشن داخلی برای مراکز صنعتی، ساختمانی و …
 • پوشش دو سطح مجزا به وسیله فلاشینگ (ژوئن)
 • پوشش سقف نورگیر (روشنایی ) به وسیله پلی کربنات

  اجرای فلاشینگ نما

  اجرای فلاشینگ نما

خدمات موسسه فنی ایلیا در این زمینه:

موسسه فنی ایلیا با توجه به سابقه درخشان خود و انجام پروژه های گوناگون در زمینه های مختلف در انواع فلاشینگ اقدام به ارائه خدمات خود در فیلد های کاری مختلف نموده که عزیزانی که در این زمینه نیازمند دریافت خدمات هستند، به آسانی با تماس با شماره های: ۴۴۴۴۳۴۰۱ – ۴۴۴۳۴۴۹۶ و یا مراجعه به دفتر مرکزی واقع در: خیابان ایت الله کاشانی-جنت آباد جنوبی-بلوار لاله شرقی-پلاک ۹۰-طبقه دوم از این خدمات بهره مند گردند.

برخی از پروژه های انجام شده:

قیمت فلاشینگ نما

برای مثال: فلاشینگ نمایی که در ایجاد جان پناه مورد استفاده قرار میگیرد با فلاشینگ نمایی که برای ایحاد روشنایی مورد استفاده میگردد در نوع ورق و ابعاد مختلف بوده لذا شاهد اختلاف قیمت عمده ای در این بخش میباشیم.قیمت فلاشینگ با توجه به ضخامت و نوع ورق مورد استفاده در پروژه اجرایی با توجه به متراژ مورد استفاده در آن تایین میگردد که میتواند شامل متغییر های فراوانی در این زمینه باشد.

موسسه فنی مهندسی ایلیا در این راستا این امکان را به شما میدهد تا با تماس با شماره: ۰۹۱۲۶۵۹۴۶۸۸ (آقای تیموری) از خدمات مشاوره در زمینه محاسبه قیمت قلاشینگ نما برخوردار شوید.

برخی از پروژه های انجام شده:

در این بخش توجه شما را به مشاهده نمونه کارهای موجود در زمینه فلاشینگ نما که توسط تیم گروه صنعتی ایلیا انجام گردیده جلب مینماییم که میتوانید با مراحل کار این پروژه آشنا شده و همچنین برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر  میتوانید به این لینک مراجعه نمایید تا با پروژه های بیشتری از موسسه فنی ایلیا آشنا گردید.

فلاشینگ-نما-باغستان

فلاشینگ نما (پروژه باغستان)

تفاوت فلاشینگ نما و نمای قدیمی

در نماهای قدیمی با توجه به نیازهای روز در آن زمان! اصولا از ساختاری مانند سنگ و یا چوب به صورت نما استفاده میشد. که این نوع نما نیز در زمان خود دارای مزایا و معایب خاص خود بود. به صورتی که با گذشت زمان سنگ در صورت قرار گرفتن در مجاورت رطوبت! و بارش با توجه به محیط خاص خود و اسیدی شدن آب! باعث از بین رفتن و خورده شدن سنگ میشد. که شخص باید بعد از مدتی کوتاه به اجبار نمای خود را ترمیم میکرد.

در مورد چوب نیز به همین صورت بود که با گذشت زمان و بارش باران و گرما و سرما چوب نیز به مرور از بین رفته و نیار به جایگزینی داشت. اما به وسیله فلاشینگ نما با توجه به ساختار خاص خود که از ورق و پوشش های مخصوص مورد استفاده شده در آن به راحتی مشکل خراب شدن نما در فواصل زمانی کوتاه حل شده و نمای ساختمان به صورتی کاملا زیبا در طرح ها و نقش های مختلف به صورت نما چوبی و یا نمای سنگی اجرا میگردد. عمر این نما بسیار بالاتر از سایر نماهای سنتی بوده و با گذشت زمان دوام و کیفیت خود را حفظ کرده و پایداری مناسبی داشته که بسیار به صرفه تر از سایر نماهای سنتی میباشد.

اگر شما در سایر استان های ایران قرار دارید و میخواهید از خدمات فلاشینگ این شرکت بهره مند شوید. گروه صنعتی ایلیا برای شما این امکان را فراهم کرده که در تمامی استان های ایران خدمات خود را ارائه داده تا شما عزیزان از این خدمات بهره مند شوید که برخی از خدمات عبارت اند از: فلاشینگ نما کرج، فلاشینگ نما شهریار، فلاشینگ نما اصفهان، فلاشینگ نما در تبریز.

نصب فلاشینگ نما

فلاشینگ را به طور کلی به دوسته سازه در محل و یا سازه در کارخانه انحام میدهند. به این صورت که در بیشتر مواقع ورق های موجو را در کارخانه برش زده و به طرح و رنگ مورد سفارش مشتری در آورده و پس از آماده سازی مقدماتی به محل جهت نصب ارسال میگردد. در این نوع نصب با حضور کادر مجرب و با تجربه موسسه فنی مهندی ایلیا اقدام به نصب فلاشینگ بر روی نما میکنند که اصولا از ابزارهای زیر استفاده میکنند.

 • دستگاه برش ورق صنعتی
 • دستگاه خم سازی ورق(هیدرولیکی)
 • دستگاه اندازه گیری لیزری متراژ
 • تراز دیجیتال
 • بازوی بلند کننده
 • دستگاه میخکوب

  نصب فلاشینگ نما،

  نصب فلاشینگ نما

نوع دیگری از نصب وجود دارد! که در این نوع اجزا تمامی مراحل در کارخانه به انجام رسیده. و برش ها و نما دهی های موجود انجام شده و پس از اتمام. به وسیله ماشین های حمل به محل نصب انتقال و با جک های هیدرولیک خاص! بر روی محل نما اجرا میشوند.

فلاشینگ بام

بام نیز به نوبه خود یکی از مهمترین اجزای ساختمان بوده که نمای آن دارای اهمیت خاصی بوده. به طوری که بسیاری از ساختمان های بزرگ در نمای بام خود وقت بسیاری را صرف کرده اند. از این رو فلاشینگ بام به صورت تخصصی مورد اهمیت قرار میگیرد. و میتوان گفت با استفاده از ورق های مناسب با توجه به اینکه بام یکی از اولین مناطقی است. که در معرض فرسایش میباشد. میتوان با استفاده از فلاشینگ بام از فرسایش آن جلوگیری کرده! و از نمای اصلی ساختمان محافظت و زیبایی خاصی را به بام ساختمان .داده و طول عمر نما را به طور چشمگیری افزایش داده.

بیشتر بخوانید!  فلاشینگ نما در سنندج

به اشتراک بگذارید


دیدگاه ها: (9)

 1. عباس - پاسخ

  تیر ۵, ۱۳۹۹ در ۱۲:۳۶ ب٫ظ

  سلام. ممنون از وب سایت خوبتون. ممنون میشم جدول قیمت در مورد ورق های فلاشینگ نما رو هم قرار بدید.

  • root - پاسخ

   تیر ۵, ۱۳۹۹ در ۱۲:۳۸ ب٫ظ

   سلام ممنون از نظرتون به دلیل نوسانات شدید در بازار مقدور نمیباشد. با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید در خدمت هستیم برای هرگونه مشاوره

 2. الناز - پاسخ

  تیر ۱۷, ۱۳۹۹ در ۱۱:۲۶ ق٫ظ

  ممنون از وب سایت خوبتون و اطلاع رسانی دقیقتون در مورد فلاشینگ

 3. هادی - پاسخ

  تیر ۲۴, ۱۳۹۹ در ۱۱:۱۰ ق٫ظ

  ممنون از مطلب خوبتون، مفید واقع شد

 4. سارا - پاسخ

  تیر ۲۹, ۱۳۹۹ در ۱۱:۰۹ ق٫ظ

  وب سایت خوبی دارید ممنون میشم در مورد فلاشینگ نما در شبکه های اجتمائیتون بیشتر بگید

  • root - پاسخ

   تیر ۲۹, ۱۳۹۹ در ۱۱:۱۱ ق٫ظ

   سلام.ممنون از اطلاع رسانیتون حتما چشم

 5. شهرام - پاسخ

  مرداد ۵, ۱۳۹۹ در ۱۱:۵۰ ق٫ظ

  وب سایت خوبی دارید از پروزه هاتون بیشتر بزارید ممنون.

 6. هانیه - پاسخ

  مرداد ۱۱, ۱۳۹۹ در ۱۱:۳۲ ق٫ظ

  نمونه کارهای بیشتری در وب سایت قرار بدید

 7. سهیل - پاسخ

  دی ۲۳, ۱۳۹۹ در ۱۰:۵۹ ق٫ظ

  وب سایت مفیدی در زمینه فلاشینگ نما دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
Call Now Button